Od 5 lipca do końca sierpnia kierowcy aut elektrycznych, którzy jednocześnie należą do EV Klub Polska, mogą przejeżdżać bez opłat zarówno na koncesjonowanych autostradach AmberOne A1 Gdańsk – Toruń oraz A4 Katowice – Kraków (objętych videotollingiem). Zwolnienie z opłat obejmuje maksymalnie pięć przejazdów płatnymi odcinkami autostrad.

Kolejna edycja akcji „Autostrada do elektromobilności”

Aby dołączyć do akcji organizowanej przez Autopay, EV Klub Polska, Shell Recharge oraz GreenWay Polska i skorzystać z bezpłatnych przejazdów, wystarczy zarejestrować się lub zalogować w aplikacji EV Klub Polska (do pobrania ze sklepu Google Play oraz App Store).

W zakładce “Benefity” widoczny jest przycisk kierujący do ankiety „Autostrada do elektromobilności”, którą należy wypełnić. W ten sposób zgłoszenie do akcji zostanie formalnie wysłane. Po jego weryfikacji, na maila podanego w trakcie rejestracji w aplikacji klubowej, zostanie wysłane potwierdzenie z linkiem, który będzie kierował do aplikacji Autopay z już dodaną zniżką w zakładce Promocje (aplikację należy wcześniej pobrać, zarejestrować się lub zalogować oraz dodać swój samochód elektryczny w zakładce Pojazdy i uzupełnić metodę płatności).

Po dołączeniu do akcji, w przypadku przejazdu trasami objętymi videotollingiem (A1 Gdańsk-Toruń i A4 Katowice-Kraków) szlaban podniesie się automatycznie po sczytaniu numerów rejestracyjnych (dlatego w aplikacji klubowej w trakcie rejestracji należy dodać zdjęcie dowodu z widocznym nr rejestracyjnym samochodu elektrycznego). Po dokonaniu przejazdu przez użytkownika, który jest objęty akcją i spełnieniu wszystkich pozostałych warunków określonych w Regulaminie Promocji (dostępny na stronie evklub.pl), Autopay dokona zwrotu kosztów przejazdów na kartę, z której pierwotnie opłata została pobrana z zastrzeżeniem, że kwota za przejazd nie może być niższa niż 5 zł.

Przypominamy, że od 1 lipca bieżącego roku kierowcy wszystkich samochodów osobowych, konwencjonalnych i elektrycznych, mają zostać zwolnieni przez rząd z opłat za przejazd na dwóch innych płatnych obecnie odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA (A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica).