Piaskownica Blockchain powstała dzięki współpracy KIR, PKO Banku Polskiego, IBM, Chmury Krajowej, UKNF, Fundacji Fintech Poland oraz Fundacji KIR na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium.

Ruszają testy w Piaskownicy Blockchain

W trzecim kwartale 2021 r. testy swoich rozwiązań w ramach platformy Sandbox Blockchain rozpocznie 19 firm. Należą do nich przedsiębiorstwa i startupy z branży finansowej, ale nie tylko – są to spółki zajmujące się energetyką, logistyką, sprzedażą, dostawcy rozwiązań z zakresu bezpiecznego obiegu dokumentów i poufnej komunikacji, firmy związane z obsługą sektora bankowego, a także oferujące usługi i systemy IT dla firm.

Guarantizzy i Anchor Software to firmy, które jako pierwsze zakończyły proces formalnego on-boardingu na platformie i rozpoczęły fazę testów.

– Naszym celem jest udostępnienie firmom kompleksowego i sprawnego narzędzia do obsługi gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych, zapewniając przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa i wiarygodności. Wierzymy, że wykorzystanie technologii blockchain, dzięki zastosowaniu algorytmów i kryptografii, zapewni ochronę danych wrażliwych i pozwoli realizować transakcje w czasie rzeczywistym – tłumaczy Jakub Wrede z Guarantizzy.

Co oferuje Piaskownica Blockchain?

Firmy korzystające z Sandbox Blockchain mają dostęp do bezpiecznego, gotowego środowiska w technologii rejestrów rozproszonych, w którym tworzone i testowane będą ich rozwiązania. Dodatkowo, otrzymają bieżące wsparcie w zakresie wiedzy regulacyjnej i zgodnościowej w obszarze usług finansowych.

Sandbox Blockchain to pierwszy w Polsce projekt technologiczny, który umożliwia darmową akcelerację innowacyjnych rozwiązań opartych na blockchain Hyperledger Fabric (HLF). Użytkownicy platformy mogą nie tylko testować swoje pomysły pod względem technologicznym, ale również wymieniać się wiedzą oraz doświadczeniami z parterami projektowymi – czytamy w komunikacie.