Uruchomiona w 2012 roku Klarna Checkout współpracuje bezpośrednio ze sprzedawcami, aby pomóc im oferować opcje płatności BNPL. Firma odnosi sukcesy w krajach skandynawskich, z 20% udziałem w rynku, wzrastającym do 40% w Szwecji. Przejęcie działalności przez inwestorów ma nastąpić w październiku bieżącego roku.

Szwedzki fintech chce sprzedać Klarna Checkout

Obecnie Klarna coraz bardziej koncentruje się na współpracy z dostawcami usług płatniczych, takimi jak Stripe, jako partnerami dystrybucyjnymi, ponieważ konkuruje z takimi firmami jak Apple Pay i PayPal o pozycję w ich ekosystemach.

Według dokumentów, do których dotarł Bloomberg, „Klarna chce pozbyć się Klarna Checkout, aby całkowicie skupić się na współpracy ze swoimi kanałami dystrybucji. W ten sposób stworzy proste relacje ze wszystkimi partnerami bez konfliktu PSP vs Checkout”.

– Klarna Checkout jest mi bardzo bliska, a jej wpływ na rozwój firmy jest ogromny. Bardzo się cieszę, że znajduje nowy dom, z właścicielami, którzy są starannie dobrani, aby nadal tworzyć wyjątkową wartość dla naszych partnerów handlowych – mówi Sebastian Siemiątkowski, CEO Klarna.

Ostatnio pisaliśmy, że Klarna rozpoczęła działalność na Słowacji. Za ekspansję ma odpowiadać polski zespół firmy, na czele którego stoi Łukasz Dwulit.