Kwota transakcji nie została ujawniona, a sama akwizycja musi zostać zatwierdzona przez organy regulacyjne. Dzięki przejęciu PriceRunner w aplikacji Klarny pojawią się nowe funkcje, takie jak porównanie cen, czy recenzje produktów.

Fintech Klarna przejmuje porównywarkę cenową PriceRunner

PriceRunner działa w Szwecji, Danii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Oferuje porównywarkę cenową, w ramach której można porównać ceny 3,4 mln produktów od 22,5 tys. sprzedawców z 25 krajów. W okresie od września 2020 do września 2021 przychody firmy wyniosły 460 mln szwedzkich koron (46,6 mln EUR).

Akwizycja PriceRunner ma być dowodem na to, że Klarna chce być obecna w trakcie całej ścieżki zakupowej klienta – od pomysłu, przez wybranie produkty, aż do dokonania zakupu. Po rundzie inwestycyjnej, w której pozyskała 639 mln USD szwedzka firma przejęła takie spółki jak platformę zakupową Hero, niemiecką aplikację Stocard, serwis marketingowy APPRL, czy planer podróży Inspirock.

Klarna nawiązała także współpracę ze Stripe – najwyżej wycenianym prywatnym fintechem na świecie. W jej ramach Stripe zaoferuje swoim sprzedawcom możliwość udostępnienia odroczonych płatności. Usługi BNPL będą dostępne w USA i na 19 europejskich rynkach.

Obecnie Klarna jest wyceniana na około 46 mld USD.