O sprawie donosi Bloomberg. Ubiegłoroczna runda finansowania ustaliła wycenę Klarny na poziomie ponad 45 mld USD. Szwedzki fintech oferujący m.in. usługi odroczonych płatności (BNPL) pozyskał wtedy niemal 640 mln dolarów.

Wycena Klarny może wzrosnąć do 60 mld USD

Klarna podobno przymierza się do pozyskania kolejnego dofinansowania. Obecnie nie jest wiadomo w jaką kwotę celuje. Medialne doniesienia mówią jedynie, że nowe środki mogą ustalić jej wycenę na poziomie około 50-60 mld dolarów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że inwestorami Klarny mogą zostać fundusze emerytalne oraz państwowe fundusze majątkowe. Pod uwagę jest brany również scenariusz, w którym spółka zdecyduje się na zadłużenie w banku.

Klarna to obecnie najwyżej wyceniany fintech w Europie. Dystans do niej niedawno skrócił brytyjski Checkout.com, który jest dostawcą globalnej platformy płatniczej. W rundzie Serii D pozyskał miliard dolarów, co ustaliło jego wycenę na poziomie 40 mld USD.

Rozwój Klarny ma miejsce również w Polsce, gdzie ostatnio fintech nawiązał współpracę z platformą IdoSell. Dzięki temu sprzedawcy działający na platformie IdoSell będą mogli zaoferować swoim klientom odroczone płatności od Klarny.