Jeszcze rok temu Checkout.com wyceniano na 15 mld USD, głównie ze względu na udaną rundę Serii C. W jej ramach spółka pozyskała 450 mln dolarów. Dzięki otrzymanym wtedy funduszom Checkout znalazł się w gronie 5 brytyjskich fintechów, które zgarnęły w 2021 roku największe finansowanie.

Checkout.com otrzymuje miliard dolarów

Rundzie inwestycyjnej Serii D przewodzili inwestorzy tacy jak Altimeter, Dragoneer, Franklin Templeton, GIC, Insight Partners, Qatar Investment Authority, Tiger Global, Oxford Endowment Fund.

Rekordowe finansowanie to efekt niezwykle pomyślnego roku dla Checkout.com. Na rynku EMEA fintech potroił wolumen przetwarzanych transakcji już trzeci rok z rzędu. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy firma otworzyła nowe biura w sześciu kolejnych państwach, na czterech kontynentach. Spółka wzmocniła swój zespół zarządzający, a baza jej pracowników zwiększyła się do 1 700 osób.

Checkout.com to dostawca platformy, która upraszcza procesy płatności. Aktualnie jest obecna w 19 państwach i obsługuje głównie duże podmioty korporacyjne z rynku e-commerce, jak m.in. Netflix, Pizza Hut, Shein, Siemens i Sony. W gronie partnerów Checkout.com znajdują się także fintechy Klarna i Revolut oraz gracze z sektora krypto, w tym Coinbase, Crypto.com, FTX i MoonPay.

Brytyjski fintech planuje podbić rynek w Stanach Zjednoczonych, gdzie w związku z pandemią znacząco wzrósł udział handlu internetowego. W związku z tym liczba pracowników w amerykańskich oddziałach ma zwiększyć się aż o 200%. Nowa inicjatywa Checkout.com to także wdrożenie kompleksowego rozwiązania dla marketplace. Oprócz już dostępnych funkcji obejmie ono m.in. podzielone płatności i technologię weryfikacji tożsamości.