Możliwość zapłaty całej kwoty przy realizacji zamówienia jest już dostępna dla klientów Klarny na innych europejskich rynkach. Teraz mogą z niej skorzystać również Brytyjczycy. Fintech wprowadzi także skuteczniejszą weryfikację scoringu kredytowego, prostszy język komunikacji i lepsze zarządzanie obsługą klienta.

Klarna reaguje na obawy względem rynku BNPL w Wielkiej Brytanii

Poza opcją „Pay Now” najważniejszą nowością wydaje się poprawa jakości scorignu kredytowego. Klarna wykorzysta w tym celu otwartą bankowość, dzięki której klienci będą mogli dzielić się informacjami na temat swojej sytuacji finansowej. Dodatkowo fintech rozszerzy współpracę z biurami informacji kredytowej.

Takie działania to odpowiedź Klarny na rosnące obawy względem rozwoju rynku BNPL w Wielkiej Brytanii. Część obserwatorów uważa, że z odroczonych płatności korzystają osoby, których nie stać na dokonywane zakupy. To z kolei ma powodować, że klienci wpadają w długi. Na Wyspach coraz głośniej mówi się o regulacjach dla sektora BNPL, które miały chronić konsumentów.

Kilka tygodni temu wystartowała kampania zorganizowana przez Claro Money, firmę zajmującą się edukacją finansową. Na billboardach umieszczonych m.in. w londyńskim metrze można przeczytać „”Say bye now to Buy Now, Pay Later”. Claro Money twierdzi, że korzystanie z tego typu usług może wzmacniać skłonność do zakupów impulsywnych.