Z Visa Mobile nie trzeba już ręcznie wprowadzać danych z karty czy podawać hasła w trakcie płacenia. By skorzystać z rozwiązania wystarczy dodać kartę w aplikacji Visa Mobile, którą można pobrać na smartfon. Podczas płacenia zaś – wybrać ikonę Visa Mobile wśród dostępnych opcji na stronie sklepu internetowego. Następnie należy podać swój numer telefonu i zatwierdzić transakcję na smartfonie w aplikacji.

Visa Mobile dostępna w bankach spółdzielczych SGB

Rozwiązanie jest oparte na usłudze Click to Pay i wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC), który jest wzorcem dla płatności kartą w internecie. Metody płatności zgodne z SRC mają być zarówno proste w obsłudze dla każdego posiadacza i posiadaczki karty, jak i łatwe we wdrożeniu przez dostawców.

Standard SRC ma się także przyczynić do niższego odsetka odrzuconych płatności i zmniejszenia liczby transakcji oszukańczych. Wszystko dzięki tokenom zastępującym wrażliwe dane karty. Tokenizacja to kolejna warstwa ochrony płatności konsumenckich, wykorzystana np. w Visa Mobile. Usuwa ona wrażliwe informacje o rachunku płatniczym i zastępuje je unikalnym identyfikatorem cyfrowym, tokenem.

Obecnie z Visa Mobile mogą korzystać klienci ING Banku Śląskiego, banków spółdzielczych BPS oraz Nest Banku. Polska jest pierwszym rynkiem, na którym wprowadzana jest ta metoda płatności. Na pierwszy rzut oka może nieco przypominać BLIKA.