Wcześniej Visa Mobile została wdrożona w bankach spółdzielczych BPS i w Nest Banku. Polska jest pierwszym rynkiem, na którym wprowadzana jest ta metoda płatności. Na pierwszy rzut oka może nieco przypominać BLIKA.

Jak działa Visa Mobile?

Visa Mobile to metoda płacenia, dzięki której nie trzeba przy każdej transakcji online wprowadzać 16-cyfrowego numeru karty, kodu czy wypełniać wielu pól formularza. Zamiast tego wystarczy wpisać swój numer telefonu podczas płatności na stronie sklepu i zatwierdzić transakcję w aplikacji banku. Lista sklepów udostępniających Visa Mobile ma być stopniowo powiększana.

Należy aktywować Visa Mobile w aplikacji Moje ING. Podczas płatności wybrać ikonę z nazwą tej metody płatności wśród dostępnych opcji na stronie lub w aplikacji sklepu internetowego. Następnie podać swój numer telefonu w odpowiednim polu i zaakceptować płatność na smartfonie w aplikacji Moje ING. Przed akceptacją transakcji w aplikacji widoczne są szczegóły dotyczące zlecenia płatności.

Visa Mobile jest dostępna dla klientów detalicznych posiadających kartę Visa zbliżeniową wydaną do konta w złotych lub K@rtę wirtualną ING VISA – kartę przedpłaconą do płatności w internecie. Usługa działa na telefonach z systemem Android i iOS. Początkowo Visa Mobile będzie dostępna w wybranych sklepach – sieć akceptacji ma być stopniowo rozwijana.

Visa Mobile dostępna w kolejnym banku

Rozwiązanie jest oparte na usłudze Click to Pay oraz wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC), który jest standardem dla płatności kartą w internecie. Metody płatności zgodne z SRC są proste w obsłudze dla każdego użytkownika  karty oraz łatwe we wdrożeniu przez dostawców. Dzięki tokenom zastępującym wrażliwe dane karty, standard SRC przyczynia się do zmniejszenia liczby odrzuconych płatności i liczby transakcji oszukańczych – czytamy w komunikacie.

– Visa koncentruje się na umożliwieniu konsumentom bezpiecznych i prostych zakupów online w dobie przyspieszonego wzrostu ich popularności. Tworząc Visa Mobile chcieliśmy, aby transakcje w sieci były jeszcze szybsze i bardziej intuicyjne. Teraz wystarczy mieć przy sobie smartfon i aplikację, by zapłacić w zaledwie kilka chwil. Visa Mobile jest odzwierciedleniem naszych nieustających wysiłków, by handel był jeszcze prostszy i bardziej efektywny – mówi Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce.