Pergamin wdrożył tak zwaną zintegrowaną wersję e-podpisu, dzięki czemu proces podpisywania dokumentów odbywa się bezpośrednio w systemie firmy. Użytkownicy nie muszą korzystać z żadnej dodatkowej aplikacji czy urządzeń, a podpisane przez nich dokumenty pozostają w wewnętrznych archiwach już na stałe.

Pergamin wdraża podpis mSzafir od KIR

– Firmy wiele tracą przez nieefektywne procedury i brak automatyzacji powtarzalnych procesów, takich jak zarządzanie dokumentami. Pergamin skraca proces przygotowania umów wraz z załącznikami i czas potrzebny do ich podpisania. Integracja Pergaminu z kwalifikowanym podpisem jednorazowym mSzafir pozwala optymalizować działania związane z formalnościami online – mówi Jakub Barwaniec, CEO Pergaminu.

mSzafir to dostępny w pełni online, kwalifikowany podpis elektroniczny o gwarantowanej mocy prawnej, równej podpisowi odręcznemu. Klienci korzystający z mSzafir weryfikują swoją tożsamość za pomocą własnej bankowości elektronicznej. Usługa KIR jest jedynym e-podpisem na polskim rynku, dostępnym w wersji jednorazowej – czytamy w komunikacie.

mSzafir zintegrowany z wewnętrznymi systemami firmy pozwala na elektroniczne podpisywanie dokumentów bezpośrednio w firmowym portalu. Użytkownicy mogą podpisać dokumenty na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu. Dokumenty podpisane za pomocą mSzafir mają taką samą moc prawną jak podpisane odręcznie.