Za pomocą mojeID klienci potwierdzą swoją tożsamość online w celu zawarcia umowy pośrednictwa. Dzięki mSzafir będą także mogli w szybki sposób ją podpisać. Jego zintegrowana wersja pozwala przejść przez cały proces bezpośrednio na portalu Maxon Nieruchomości. Klienci nie będą więc musieli korzystać z innej aplikacji, ani uiszczać dodatkowych opłat.

KIR udostępnia swoje usługi dla rynku nieruchomości

Wykorzystanie zdalnych usług nie tylko skróci czas zawierania umów oraz załatwiania formalności, ale też pozwoli na dokonanie tego w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Dzięki temu zniknie konieczność fizycznych spotkań i poszukiwania terminów odpowiadających obu stronom, co do tej pory często powodowało wydłużenie procesu wynajmu bądź kupna np. mieszkania – czytamy w komunikacie.

Obecna na rynku od 2019 r. usługa mojeID umożliwia zdalną weryfikację tożsamości z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. Zapewnia dostęp do usług świadczonych przez firmy komercyjne z różnych sektorów gospodarki, m.in. takich jak ubezpieczenia, telekomunikacja, usługi finansowe, ochrona zdrowia, energetyka, gry losowe, a od teraz także rynek nieruchomości.

mSzafir w wersji integracyjnej pozwala natomiast na elektroniczne podpisywanie dokumentów, również bezpośrednio w portalu danej firmy. Użytkownicy mogą podpisać dokument na dowolnym urządzeniu z dostępem do internetu. Tak podpisane umowy nigdy nie opuszczają portalu usługodawcy.