Co ciekawe wcześniej pod tym adresem działała strona Fintech Hub, która jednak nie była dalej rozwijana. Teraz nadzorca postanowił uruchomić nowy serwis, gdzie znajdziemy informacje na temat takich zagadnień jak program Innovation Hub, piaskownice wirtualne, czy wsparcie dla fintechów w Polsce.

Fintech.gov.pl – nowa strona KNF o branży FinTech

W serwisie fintech.gov.pl dostępne są także informacje na temat procesów licencyjnych i rejestrowych dla podmiotów zamierzających prowadzić działalność na rynku finansowym. W osobnej zakładce można również przeczytać o Zespole roboczym ds. rozwoju innowacji finansowych FinTech.

Dodatkowo dostępne są filmiki/webinary SuperVision Fintech Talks. Na stronie znajdziemy też stanowiska KNF (a temat crowdfundingu, robodoradztwa, kryptoaktywów i chmury). Wszyscy zainteresowani mają możliwość zapisania się do newslettera.

Przykładowo na temat piaskownicy wirtualnej Sandbox PSD2 można przeczytać, że pozwala ona na zasymulowanie szeregu operacji bankowych i przetestowanie rozwiązań bazujących na interfejsie Open API, zgodnym ze standardem Polish API. Podmiot planujący oferować nową usługę może zgłosić się do programu Innovation Hub, gdzie będzie mógł skonsultować swój pomysł oraz następnie przetestować w piaskownicy.