Partner serwisu Visa dla biznesu

Kobiety na start – rusza dziesiąta edycja konkursu Bizneswoman Roku

Piotr Koperski
Piotr Koperski
Opublikowano: 16 listopada 2018, 09:49 Aktualizacja: 16 listopada 2018, 15:36

Kobiety wychodzą z cienia – firmy pod ich kierownictwem osiągają coraz większe sukcesy. Teraz mogą spróbować swoich sił w konkursie Sukces Szminką Pisany Bizneswoman Roku. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 20 listopada 2018 roku.

Bizneswoman

Fundacja Olgi Kozierowskiej Sukces Szminką Pisany już po raz dziesiąty organizuje ogólnopolski konkurs Bizneswoman Roku. Jego celem jest przede wszystkim promowanie przedsiębiorczych kobiet, które stawiają na własny biznes i jego rozwój.

Konkurs nagradza sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze i nagłaśnia je na skalę ogólnopolską. Przed uczestniczkami otwiera możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Jako pierwszy konkurs tego typu nagradza także mężczyzn wspierających kobiety i politykę różnorodności. Powalczą oni w kategorii „Male Champion of Change”.

Kobiety liderkami współczesnego biznesu

Według raportu konsorcjum Global Entrepreneurship Monitor (całość dostępna tutaj) w ostatnich dwóch latach aktywność biznesowa kobiet w Polsce wzrosła aż o 36%. To najlepszy wynik spośród 74 przebadanych państw. Z kolei, jak wynika z ostatniego raportu Mastercard Index of Women Entrepreneurs(pobierz tutaj) co trzecia firma w Polsce założona i zarządzana jest przez kobietę. Nasz kraj zajmuje siódme miejsce na świecie pod względem liczby przedsiębiorczych kobiet Chodzi tu zarówno o kobiety stojące na czele dużych firm, jaki i o szefowe małych i średnich przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju regionu.

– Każde działanie mające na celu wspieranie rozwoju kobiet, ich karier, inspirowanie ich do osiągania sukcesu jest ważne i potrzebne. W Polsce pod tym względem jest jeszcze wiele do zrobienia – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard, partnera strategicznego konkursu. Podkreślił, że kobiety stanowią niespełna 10% obsady wyższych stanowisk.

Sukces Pisany Szminką

Zgłoszenia są przyjmowane w pięciu kategoriach otwartych: „Biznes Roku” z dwiema podkategoriami: „Firma: przychód poniżej 10 mln zł” oraz „Firma: przychód powyżej 10 mln zł”, „Start-up Roku”, „Pomysł na Start/Biznes lokalny”, „Liderka w Nowych Technologiach” i „Działalność społeczna”. Pojawiło się też pięć kategorii zamkniętych: „Grand Prix: Inspiratorka Roku”, „Female Champion of Change”, „Male Champion of Change”, „Nauka i Biznes” oraz „Kobieta Sztuki”.

Atrakcyjne nagrody

Wyróżnienie w konkursie nie tylko przynosi prestiż i rozgłos medialny, ale także zwiększa zaufanie do firmy. Skutkiem tego może być wzrost liczby klientów i nowe perspektywy biznesowe. To także możliwość zdobycia cennych, branżowych kontaktów oraz nagród. W kategorii Biznes Roku na laureatki czekają studia MBA ufundowane przez UW@MBA, pakiet „Cyfrowa transformacja” ufundowany przez Microsoft, a w kategorii „Pomysł na Start/Biznes lokalny” – nagroda pieniężna, która przyczyni się do rozwoju firmy.

Ideę Ogólnopolskiego Konkursu Bizneswoman Roku wspierają takie osobowości jak dr Irena Eris czy Anna Lewandowska oraz wielu ekspertów ze świata biznesu, nauki i mediów.

Laureatki konkursu

Dotychczasowe laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Bizneswoman Roku są przedstawicielkami różnych branż, a uwagę zwraca rozpiętość geograficzna biznesowych przedsięwzięć. To mit, że odnoszącą sukcesy firmę da się prowadzić tylko z Warszawy. Niestety, o sukcesach przedsiębiorstw z innych części Polski słyszymy rzadziej. Konkurs Bizneswoman Roku wypełnia tę lukę.

Przez ostatnie 10 lat nagrodzonych zostało ponad 100 kobiet. Tytuł Bizneswoman Roku zdobyły m.in. Monika Żochowska i Ewa Dudzic, twórczynie firmy Phenicoptere i marki GLOV oraz Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska, twórczynie Whisbear.

Zgłoszenia do 20 listopada 2018 roku można dokonać online poprzez formularz na stronie Fundacji tutaj . Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kobiety-na-start-rusza-dziesiata-edycja-konkursu-bizneswoman-roku