Fundacja Olgi Kozierowskiej Sukces Szminką Pisany już po raz dziesiąty organizuje ogólnopolski konkurs Bizneswoman Roku. Jego celem jest przede wszystkim promowanie przedsiębiorczych kobiet, które stawiają na własny biznes i jego rozwój.

Konkurs nagradza sukcesy kobiet w biznesie, nauce i kulturze i nagłaśnia je na skalę ogólnopolską. Przed uczestniczkami otwiera możliwości rozwoju, pozyskania partnerów biznesowych oraz inwestorów. Jako pierwszy konkurs tego typu nagradza także mężczyzn wspierających kobiety i politykę różnorodności. Powalczą oni w kategorii „Male Champion of Change”.

Kobiety liderkami współczesnego biznesu

Według raportu konsorcjum Global Entrepreneurship Monitor (całość dostępna tutaj) w ostatnich dwóch latach aktywność biznesowa kobiet w Polsce wzrosła aż o 36%. To najlepszy wynik spośród 74 przebadanych państw. Z kolei, jak wynika z ostatniego raportu Mastercard Index of Women Entrepreneurs(pobierz tutaj) co trzecia firma w Polsce założona i zarządzana jest przez kobietę. Nasz kraj zajmuje siódme miejsce na świecie pod względem liczby przedsiębiorczych kobiet Chodzi tu zarówno o kobiety stojące na czele dużych firm, jaki i o szefowe małych i średnich przedsiębiorstw, które przyczyniają się do rozwoju regionu.

– Każde działanie mające na celu wspieranie rozwoju kobiet, ich karier, inspirowanie ich do osiągania sukcesu jest ważne i potrzebne. W Polsce pod tym względem jest jeszcze wiele do zrobienia – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard, partnera strategicznego konkursu. Podkreślił, że kobiety stanowią niespełna 10% obsady wyższych stanowisk.

Sukces Pisany Szminką

Zgłoszenia są przyjmowane w pięciu kategoriach otwartych: „Biznes Roku” z dwiema podkategoriami: „Firma: przychód poniżej 10 mln zł” oraz „Firma: przychód powyżej 10 mln zł”, „Start-up Roku”, „Pomysł na Start/Biznes lokalny”, „Liderka w Nowych Technologiach” i „Działalność społeczna”. Pojawiło się też pięć kategorii zamkniętych: „Grand Prix: Inspiratorka Roku”, „Female Champion of Change”, „Male Champion of Change”, „Nauka i Biznes” oraz „Kobieta Sztuki”.

Atrakcyjne nagrody

Wyróżnienie w konkursie nie tylko przynosi prestiż i rozgłos medialny, ale także zwiększa zaufanie do firmy. Skutkiem tego może być wzrost liczby klientów i nowe perspektywy biznesowe. To także możliwość zdobycia cennych, branżowych kontaktów oraz nagród. W kategorii Biznes Roku na laureatki czekają studia MBA ufundowane przez UW@MBA, pakiet „Cyfrowa transformacja” ufundowany przez Microsoft, a w kategorii „Pomysł na Start/Biznes lokalny” – nagroda pieniężna, która przyczyni się do rozwoju firmy.

Ideę Ogólnopolskiego Konkursu Bizneswoman Roku wspierają takie osobowości jak dr Irena Eris czy Anna Lewandowska oraz wielu ekspertów ze świata biznesu, nauki i mediów.

Laureatki konkursu

Dotychczasowe laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Bizneswoman Roku są przedstawicielkami różnych branż, a uwagę zwraca rozpiętość geograficzna biznesowych przedsięwzięć. To mit, że odnoszącą sukcesy firmę da się prowadzić tylko z Warszawy. Niestety, o sukcesach przedsiębiorstw z innych części Polski słyszymy rzadziej. Konkurs Bizneswoman Roku wypełnia tę lukę.

Przez ostatnie 10 lat nagrodzonych zostało ponad 100 kobiet. Tytuł Bizneswoman Roku zdobyły m.in. Monika Żochowska i Ewa Dudzic, twórczynie firmy Phenicoptere i marki GLOV oraz Zuzanna Sielicka-Kalczyńska i Julia Sielicka-Jastrzębska, twórczynie Whisbear.

Zgłoszenia do 20 listopada 2018 roku można dokonać online poprzez formularz na stronie Fundacji tutaj . Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny.