Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejny bank wdraża biometrię behawioralną. ING sprawdzi zachowania klientów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Cyberbezpieczeństwo#ING Bank Śląski
Opublikowano: 3 stycznia 2020, 10:37 Aktualizacja: 7 stycznia 2020, 10:34

ING jako drugi bank w Polsce wykorzysta biometrię behawioralną do lepszego zabezpieczenia klientów. Śląski stworzy unikalny profil zachowań użytkownika, dzięki któremu będzie mógł sprawdzić, czy to na pewno dany klient właśnie loguje się na swoje konto.

Kolejny bank wdraża biometrię behawioralną. ING sprawdzi zachowania klientów

ING weźmie pod lupę takie zachowania jak sposób poruszania myszką, korzystanie z klawiatury, czy to jak trzymamy smartfona w trakcie korzystania z aplikacji mobilnej. Bank wykorzysta technologię polskiego startupu Digital Fingerprints – tego samego, z którego usług od 2018 roku korzysta mBank.

ING Bank Śląski wdraża biometrię behawioralną

Teraz ING Bank Śląski zaprasza klientów do testowania nowego rozwiązania. ING Bank Śląski zaprasza klientów do testowania nowego rozwiązania. Zapisać można się z poziomu bankowości elektronicznej. W Moim ING wybieramy sekcję „Dane i ustawienia”, po czym przechodzimy do pola „Zgody i oświadczenia”. Po przeczytaniu i zaakceptowaniu zasad bank rozpocznie analizowanie naszego zachowania w bankowości elektronicznej. Udział w projekcie jest dobrowolny i w każdej chwili można z niego zrezygnować.

Co ważne weryfikacja za pomocą biometrii behawioralnej odbywa się w tle, dzięki czemu klient nawet nie odczuje tego, że jest sprawdzany. ING zaznacza, że dane użytkowników są bezpieczne, a bank wykorzystuje je tylko do budowy profilu behawioralnego. Śląski będzie zbierać i analizować informacje o tym, jak korzystamy z klawiatury, jak szybko i często klikamy w poszczególne klawisze na klawiaturze, jak poruszamy myszką, jak przewijamy ekran, jak korzystamy z ekranu dotykowego, czy jak trzymamy urządzenie.

ING Bank Śląski wyjaśnia, że w trakcie budowania profilu behawioralnego nie pozyskuje żadnych danych wrażliwych. Bank nie będzie zbierał informacji o odwiedzanych przez nas stronach, przeprowadzanych transakcjach, wykorzystywanych usługach, czy wpisywanych hasłach i tekstach na stronach internetowych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kolejny-bank-wdraza-biometrie-behawioralna-ing-sprawdzi-zachowania-klientow