To pierwszy projekt, który jest efektem wyzwania RBL_START #COVID-19 ogłoszonego przez Alior Bank i PZU w kwietniu 2020 roku. Jego celem było znalezienie we współpracy ze startupami odpowiedzi na skutki pandemii, takich jak na przykład unikanie dużych skupisk ludzkich.

Spotkanie z doradcą Alior Banku zarezerwujesz na platformie Booksy

Klienci indywidualni Alior Banku, jak i mikroprzedsiębiorcy mogą umawiać się na wizytę w banku, aby załatwiać takie sprawy, jak założenie lub obsługa konta osobistego lub firmowego, wzięcie pożyczki lub kredytu, założenie lub zamknięcie lokaty, obsługa kredytu hipotecznego, inwestycje i inne. Na początku z platformy Booksy będą mogły skorzystać osoby, które będą chciały wybrać się do dowolnej placówki własnej w Warszawie, Krakowie lub we Wrocławiu. W zależności od zainteresowania tym rozwiązaniem lista oddziałów i miast będzie poszerzana. Usługa może pojawić się także w przyszłości w aplikacji na smartfony Alior Mobile.

– Booksy w Alior Banku to potwierdzenie, że wykorzystanie naszej aplikacji przez biznes to skuteczna odpowiedź na nowe potrzeby klientów praktycznie z każdej branży w nowej rzeczywistości. Bank w pełni wykorzystuje możliwości platformy oferując dostęp do niej zarówno klientom indywidualnym i przedsiębiorcom, bardzo szeroki wybór usług i możliwość szybkiej i wygodnej rezerwacji w kanałach social mediowych i bezpośrednio w Google – komentuje Stefan Batory, CEO Booksy.

Booksy to najpopularniejsza na świecie tworzona w Polsce aplikacja do umawiania się. W tej chwili korzysta z niej ponad 7 milionów klientów w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, RPA, Brazylii i USA. Booksy to dynamicznie rozwijający się marketplace, gdzie klienci mogą korzystać ze stale rosnącej oferty usług nie tylko z segmentu beauty.

Alior jest drugim bankiem w Polsce, który wszedł na platformę Booksy. Wcześniej na taki krok zdecydował się BNP Paribas, o czym możecie przeczytać w podlinkowanym tekście. Zachęcamy także do zapoznania się z podcastami, w którymi naszymi gośćmi byli Przemysław Furlepa, wiceprezes BNP Paribas Bank Polska i Stefan Batory, CEO Booksy. Wszystkie podcasty Fintek.pl dostępne są tutaj.