Tym samym w rejestrze AISP znajduje się już osiem podmiotów. Wcześniej stosowny wpis uzyskały Kontomatik, Banqware (banqUP), Ramp Link, Easy Check, Transactionlink, czy AIS Gateway. Ostatnio do rejestru AISP został dopisany fintech inFakt.

Rejestr AISP od UKNF znajduje się pod tym linkiem.

Comarch Finance Connect z licencją AISP od KNF

Firmy znajdujące się w rejestrze AISP mogą świadczyć wyłącznie usługę dostępu do rachunku (ang. account information service), bez konieczności ubiegania się o licencję krajowej instytucji płatniczej. AIS to jedno z rozwiązań wprowadzonych przez unijną dyrektywę PSD2, w ramach otwartej bankowości. Druga usługa to możliwość inicjowania płatności (ang. payment initiation service, PIS).

Ostatnio licencję AIS i PIS od KNF otrzymał fintech mPay, dzięki czemu będzie mógł rozwijać usługi w obszarze open bankingu.

Comarch Finance Connect to platforma, która ma zapewniać przedsiębiorcom łatwy dostęp online do oferty usług finansowych online. Na razie za pomocą platformy można dokonać integracji z Comarch ERP oraz skorzystać z usług faktoringu. Kolejne rozwiązania mają zostać udostępnione w niedalekiej przyszłości.