mSzafir to mobilna wersja online kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W odróżnieniu od standardowej wersji e-podpisu, mSzafir jest produktem w pełni cyfrowym, który nie wymaga stosowania fizycznych urządzeń, takich jak karty i czytniki. Dzięki tej usłudze można podpisać dowolny dokument na każdym urządzeniu podłączonym do internetu.

Rozwiązanie dostarczane przez KIR umożliwia całkowicie zdalne prowadzenie spraw prywatnych, biznesowych i urzędowych, bez konieczności drukowania dokumentów, wysyłania ich kurierem czy ponoszenia kosztów archiwizacji.

Komputronik wprowadza mSzafir

Teraz z mSzafir korzystać będą także agenci sklepów Komputronik, którzy przy jego pomocy będą zdalnie podpisywać wszelkie dokumenty handlowe. Sieć ich sklepów internetowych, jak i stacjonarnych plasuje się w pierwszej dziesiątce największych spółek teleinformatycznych w Polsce. Komputronik posiada oddziały w Warszawie i Katowicach oraz sieć dystrybucji obejmującą prawie 140 salonów własnych, franczyzowych oraz partnerskich na obszarze całego kraju.

– mSzafir jest wykorzystywany zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przez korporacje. To narzędzie, które upraszcza i przyspiesza cyfrowy obieg dokumentów w kontaktach wewnętrznych i zewnętrznych, pozwalając na uzyskanie znaczących oszczędności. Z pewnością argument finansowy jest przeważający, ale warto podkreślić, że zastosowanie e-podpisu ma także przełożenie na dbałość o zrównoważony rozwój i zielony ład – komentuje Elżbieta Włodarczyk, dyrektor Linii biznesowej podpis elektroniczny w KIR.

KIR oferuje mSzafir w dwóch wariantach – w wersji jednorazowej, do podpisania pojedynczego dokumentu oraz z długim terminem ważności – na 1 rok lub 2 lata, do podpisywania wielu dokumentów.

Przed uzyskaniem certyfikatu jednorazowego, użytkownik potwierdza swoją tożsamość korzystając z bankowości elektronicznej. W przypadku mSzafir z długim terminem ważności, tożsamość można potwierdzić na jeden z trzech sposobów: z wykorzystaniem bankowości elektronicznej, przy użyciu standardowej wersji certyfikatu kwalifikowanego zapisanego na karcie Szafir lub osobiście w placówce KIR.