II edycja wydarzenia odbyła się 2 czerwca 2022 r. w A03, Nowej Bibliotece UW przy ul. Dobrej 55/66 w Warszawie. W trakcie eventu, omówione zostały wyzwania regulacyjne, nadzorcze jak i technologiczne, stojące przed sektorem cyfrowych finansów w Polsce i Europie. Na czym jednak konkretnie zależało organizatorom?

Cykl konferencji ma m.in. podnosić świadomość studentów

Podczas II konferencji popularyzującej wiedzę o rynku finansowym, organizowanej przez UKNF, WPiA UW oraz FinTech Poland, mieliśmy przyjemność rozmawiać z Pawłem Widawskim, Prezesem fundacji FinTech Poland. W trakcie wywiadu dowiedzieliśmy się m.in., że wspólna inicjatywa powyższych instytucji skupiła się na analizie wyzwań nadzorczych oraz regulacyjnych rynku innowacji finansowych, w tym także zagrożeń cyberprzestępczością.

— Konferencja jest owocem porozumienia Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, fundacją FinTech Poland oraz Wydziału Prawa i Administracji UW. Idea jest właśnie taka aby w ramach jednego spotkania połączyć trzy różne światy. Sektor publiczny, organ nadzoru oraz świat akademicki — skomentował wydarzenie Paweł Widawski, Prezes Fundacji FinTech Poland.