T-Mobile Usługi Bankowe będzie działać do 28 listopada 2020 roku. Po tym dniu klienci T-Mobile Usługi Bankowe staną się klientami po prostu Aliora. Przeniesienie produktów do systemu Alior Banku nastąpi automatycznie. Wszyscy klienci oddziału T-Mobile Usługi Bankowe otrzymają listy lub wiadomości e-mail z informacją o zakończeniu współpracy Alior Banku i T-Mobile Polska wraz ze szczegółami związanymi z migracją produktów. W październiku br. w dotychczasowym systemie bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe klienci otrzymają szczegółową instrukcję pierwszego logowania do bankowości Alior Banku.

– Chcemy przede wszystkim bardzo podziękować klientom, którzy nam zaufali w ostatnich sześciu latach i korzystali z usług T-Mobile Usługi Bankowe. Koniec naszej współpracy nie oznacza zakończenia świadczenia usług bankowych dla klientów TMUB – zostawiamy ich w rękach naszych dotychczasowych partnerów w projekcie, gwarantując dostęp do wszystkich usług, z których dotychczas korzystali– mówi Piotr Bubak, Dyrektor Departamentu usług abonamentowych T-Mobile Polska.

Wyższa kultura. Bank Nowości

– Nasze hasło „Wyższa kultura. Bank Nowości” traktujemy jako zobowiązanie. Dzięki integracji klientów do naszej bankowości otrzymają oni dostęp do pełnego wachlarza produktów i usług bankowych i pozabankowych. Dołożymy przy tym wszelkich starań, aby z perspektywy naszych klientów proces przebiegł płynnie, sprawnie i bezpiecznie, zgodnie z najlepszymi praktykami – mówi Katarzyna Dziwulska, Dyrektor Zarządzająca Pionem Sprzedaży Klienta Indywidualnego Alior Banku.

T-Mobile Usługi Bankowe w 2014 roku zastąpiło markę Alior Sync. W maju 2015 roku usługa miała ok. 500 tys. klientów, a w październiku 2016 roku – uruchomiła aplikację. Na ten czas wydawało się to całkiem interesującym rozwiązaniem, ale potem nastąpiła eksplozja fintechów, zmieniła się też rzeczywistość rynkowa. Wszystko ma swój początek i koniec, ale niewątpliwie T-Mobile Usługi Bankowe było projektem interesującym, ale dzisiaj chyba nie ma dla niego miejsca na rynku. Nie oznacza to, że kooperacja telekomów i podmiotów finansowych jest z gruntu skazana na porażkę – prawdopodobnie zaskoczy nas to jak wiele opcji synergii pojawi się po upowszechnieniu 5G.

/LP