„Klik Gotówka” to oferta Banku Pekao, która umożliwia klientom całkowicie online wnioskować o dodatkowe środki w aplikacji PeoPay lub serwisie Pekao24. Teraz w trakcie procesowania pożyczki na dowolny cel, mogą oni równocześnie połączyć posiadane kredyty w innych bankach i płacić jedną, często niższą ratę w Pekao – czytamy w komunikacie.

Konsolidacja kredytów od Banku Pekao

W Pekao przenoszenie kredytów z innych banków odbywa się podczas wnioskowania o „Klik Gotówkę”. Klient określa kwotę, której potrzebuje i po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej otrzymuje propozycję połączenia posiadanych kredytów w ramach tego samego procesu. Pekao nie wymaga przedstawienia dokumentów o spłacanych kredytach.

Maksymalna kwota udzielanego kredytu w ramach „Klik Gotówki” to nawet 120 tysięcy złotych wraz z częścią przeznaczoną na spłatę kredytów w innych bankach. Spłata pożyczek z innych banków następuje automatycznie na rachunek do spłaty wskazany przez klienta po akceptacji umowy w aplikacji PeoPay lub serwisie Pekao24.

Proces wnioskowania o pożyczkę jest omnikanałowy. Klient sam wybiera kanał, za pośrednictwem którego złoży wniosek. W każdym momencie może przerwać ten proces i kontynuować go w innym kanale np. jeśli rozpoczął wnioskowanie w aplikacji mobilnej, może to zmienić i zakończyć w serwisie Pekao24 lub odwrotnie – wyjaśnia Bank Pekao.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki wynosi 13,42%.