Platforma płatnicza Paysafe ogłosiła wczoraj rozszerzenie partnerstwa z dostawcą płatności cyfrowych ZEN. Dalsza integracja obu podmiotów zapewnia klientom możliwość szybkich wpłat gotówki do wirtualnych portfeli ZEN.

Kolejny etap współpracy Paysafe z ZEN

Klienci biznesowi ZEN mają już możliwość przyjmowania płatności za pośrednictwem rozwiązania Paysafecard, które pozwala również na doładowania wirtualnego portfela. W komunikacie czytamy, że ZEN planuje dalszą integrację rozwiązań płatniczych Paysafe.

– Branża usług finansowych i potrzeby płatnicze konsumentów zmieniają się niemal z dnia na dzień. Jednak ogólne trendy wyraźnie wskazują, że konsumenci, oprócz bezpieczeństwa, poszukują również prostoty. Aby zaspokoić te potrzeby, kluczowa jest innowacyjność i współpraca między podmiotami z branży. W ZEN.COM staramy się zaspokajać potrzeby zarówno firm, jak i konsumentów, dostarczając im rozwiązania typu „wszystko w jednym” – komentuje Michał Bogusławski, Dyrektor Handlowy w ZEN.COM.

Zasilenie konta ZEN gotówką już dostępne

Klient chcąc skorzystać z nowej opcji musi wybrać w aplikacji mobilnej ZEN Paysafecash jako metodę doładowania. Należy podać kwotę, która ma być wpłacona na konto. Następnie aplikacja generuje unikalny kod kreskowy dla transakcji. Kod ten zachowuje ważność przez 72 godziny.

Kolejny krok jest dostępny w jednym z punktów współpracujących z Paysafecash. W Polsce są to sklepy Żabka i saloniki prasowe Kolporter. Sprzedawca w punkcie skanuje na terminalu wygenerowany wcześniej kod kreskowy. Na jego podstawie klient dokonuje płatności gotówką. Wpłacona kwota w ciągu kilku minut zostanie zaksięgowana w wirtualnym portfelu ZEN.

ZEN to polski fintech, który w ramach portfela cyfrowego umożliwia zarządzanie rachunkami w 30 walutach. Portfel może być wykorzystywany do przelewów (w tym przelewów na numer telefonu), wymiany walut oraz jako karta płatnicza. Ponadto dzięki polskiemu numerowi IBAN, konto ZEN może uzupełniać tradycyjne konto bankowe lub całkowicie je zastąpić. W ubiegłym miesiącu fintech poinformował o integracji swojej bramki płatniczej z PayPalem.