RevDeBug opatentował swoje rozwiązanie w Stanach Zjednoczonych. Ma ono skracać o połowę czas, potrzebny na usunięcie awarii, działając przy tym niczym czarne skrzynki w samolotach. Narzędzie ma za zadanie pokazać dokładne miejsce, gdzie wystąpił błąd, ale również wszystkie czynniki, które spowodowały jego wystąpienie.

Polski startup – amerykański patent

W skrócie oznacza to, że programista nie musi poświęcać swojego czasu na stawianie hipotezy i szukanie problemu po kolejnych linijkach kodu. Informatyk od razu widzi, gdzie wystąpił błąd i co go wywołało. RevDevBug utrzymuje, że ich rozwiązanie zwiększa efektywność pracy działów IT o co najmniej 20%.

W ubiegłym roku Lux Med zaczął „oswajać” narzędzie m.in. w swoim Portalu Pacjenta. Jest to bardzo rozbudowany segment zawierający dostęp do procesów samoobsługowych klienta, np. umawiania wizyt, telekonsultacji online, czy sprawdzania wyników badań. Testy rozwiązania od polskiego startupu przebiegły zgodnie z deklaracjami dostawcy, co automatycznie przełożyło się na decyzję o zakupie technologii.

Z rozwiązania czarnych skrzynek od polskiego startupu korzysta już m.in. Rossmann. RevDevBug jest częścią programu Microsoft for Startups i współpracuje z branżą finansową oraz medyczną. Polski startup realizuje płatne pilotaże w ramach programów akceleracyjnych AccelPoint (Santander Bank), MIT EF CEE (PZU), Startup Spark (Ericsson) czy Funding Box.