Partner serwisu Visa dla biznesu

Małe TSUE w Pekao. Bank będzie zwracać prowizję automatycznie

Fintek
Fintek
#Pekao S.A
Opublikowano: 31 października 2019, 10:20 Aktualizacja: 31 października 2019, 12:24

11 września TSUE wydało wyrok w sprawie zwrotu kosztów kredytu w przypadku wcześniejszej spłaty. Z wyroku wynika, że zwrot dotyczy rownież prowizji. Banki stoją przed dużym wyzwaniem, które może kosztować sektor bankowy nawet 5-6 mld zł. Bank Pekao właśnie ogłosił zasady zwrotów – będą w zasadzie automatyczne.

Bank Pekao informuje, że w przypadku spłaty pożyczki (kredytu konsumenckiego) przed terminem określonym w umowie, Bank Pekao S.A. będzie dokonywać zwrotu kosztów udzielenia pożyczki o te koszty, które dotyczą okresu, o który skrócono czas obowiązywania umowy. Będzie to dotyczyło pożyczek, do  których ma zastosowanie art. 49 ustawy  z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie  konsumenckim.

Zasada ta dotyczy umów zawartych od 18.12.2011r.  tj. po wejściu w życie ustawy o kredycie  konsumenckim, przy czym:

  1. w przypadku wcześniejszych spłat dokonanych od 11.09.2019 r. – rozliczenie kosztów udzielenia pożyczki będzie dokonywane automatycznie bez konieczności składania jakiejkolwiek dyspozycji. Środki będą zwracane na ROR Klienta, z którego dokonywane są spłaty rat pożyczki lub w gotówce w oddziale Banku w przypadku, gdy Klient nie posiada ROR w Banku. Rozliczenie kosztów  nastąpi w terminie 14 dni od wcześniejszej spłaty pożyczki.
  2. w przypadku wcześniejszych spłat dokonanych przed 11.09.2019 r. – należy złożyć w dowolnej placówce Banku pismo o zwrot prowizji/opłaty za udzielenie pożyczki.Sprawa będzie załatwiona w terminie 30 dni, a w szczególnie skomplikowanych przypadkach w terminie  60 dni.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, Pekao zaprasza do swoich placówek.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

male-tsue-w-pekao-bank-bedzie-zwracac-prowizje-automatycznie