Partner serwisu Visa dla biznesu

Marcin Gadomski powołany na wiceprezesa Banku Pekao

Fintek
Fintek
#Pekao S.A
Opublikowano: 17 czerwca 2020, 11:37 Aktualizacja: 17 czerwca 2020, 11:38

16 czerwca Rada Nadzorcza Banku Pekao S.A. powołała Marcina Gadomskiego na Wiceprezesa Zarządu, odpowiedzialnego za obszar zarządzania ryzykiem. Funkcję obejmie 1 lipca.

Marcin Gadomski

Zastąpi na tym stanowisku Wiceprezesa Marka Lusztyna, który złożył rezygnację 1 czerwca ze skutkiem na 30 czerwca, co nastąpiło w związku z zakończeniem nadzorowanych dotychczas przez niego projektów. Decyzją Rady Nadzorczej funkcję Dyrektora Departamentu Audytu Wewnętrznego w banku objął natomiast Rafał Friedrichowicz.

Specjalista od ryzyka

Marcin Gadomski jest obecnie dyrektorem ds. ryzyka kredytowego w Pionie Zarządzania Ryzykami. W trakcie pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu przez Marka Lusztyna (listopad 2019 r. – kwiecień 2020 r.) był Wiceprezesem nadzorującym Pion Zarządzania Ryzykami w Banku Pekao. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2002 r. w firmie doradczej Ernst&Young (obecnie EY), gdzie realizował projekty w obszarze ryzyka, finansów oraz audytu wewnętrznego.

Następnie związany był z Deloitte Advisory, gdzie dostarczał rozwiązania dla największych instytucji finansowych w Polsce i zagranicą w zakresie modeli zarządzania ryzykiem kredytowym, ryzykiem rynkowym i płynności oraz wymogów regulacyjnych.

W latach 2012-2016 Marcin Gadomski pełnił stanowisko Dyrektora w Departamencie Ryzyka w Banku Millennium. Od sierpnia 2018 r. sprawował funkcję Członka Zarządu Pekao Banku Hipotecznego S.A. nadzorującego zarządzanie ryzykiem. 20 listopada tego samego roku uzyskał zgodę KNF na objęcie tego stanowiska. Ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Bankowość. Był także stypendystą na Uniwersytecie w Kilonii (Niemcy) oraz ukończył studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

marcin-gadomski-powolany-na-wiceprezesa-banku-pekao