Marcin Ledworowski w swojej wieloletniej karierze związany był m.in. z Grupą BIK. Był także członkiem rady Izby Gospodarki Elektronicznej. Wykładał w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i Bydgoszczy. Ledworowski to także współtwórca portalu HomoDigital.

Marcin Ledworowski żegna się z Bankiem Pocztowym

W Banku Pocztowym Marcin Ledworowski odpowiadał za obszar biznesu i informatyki. Swoją przygodę z bankiem zaczynał jako programista systemów bankowych i finansowych. Natomiast w latach 1995– 2005 uczestniczył w wielu projektach informatycznych i finansowych Banku Pocztowego i Poczty Polskiej. Pełnił przy tym różne role menedżerskie. Do składu zarządu został powołany pod koniec 2020 roku.

W czasie trwania kadencji Marcina Ledworowskiego Bank Pocztowy przeszedł transformację cyfrową. Klienci banku większość spraw mogą już załatwić za pomocą nowej bankowości internetowej Pocztowy24 oraz aplikacji mobilnej Pocztowy. W cyfrowej ofercie Banku Pocztowego można znaleźć m.in. kredyt gotówkowy z wideoweryfikacją.

Przemianę technologiczną Banku Pocztowego dopełnia wprowadzenie pierwszej w Polsce karty biometrycznej. Obecnie jest ona dostępna już zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Płatności dokonywane za pomocą takiej karty są autoryzowane poprzez weryfikację odcisku palca jej posiadacza.