Marcin Sikora zdobywał również doświadczenie w projektach z obszaru InsurTech, współtworząc platformę dla agentów ubezpieczeniowych OtoAgent. Teraz od marca bieżącego roku dołączy do zarządu spółki Punkta.

Marcin Sikora członkiem zarządu firmy Punkta

Marcin Sikora to ekspert z 20 letnim doświadczeniem w branży finansowej. Od lat jest uczestnikiem polskiego ekosystemu fintech i insurtech. Tworzył i zarządzał jednymi z największych sieci sprzedaży dla agentów finansowych i ubezpieczeniowych. Koordynował strategiczne partnerstwa w zakresie afiliacji z największymi podmiotami z branży fintech i lendtech, bankami oraz towarzystwami ubezpieczeniowymi. Posiada doświadczenie w ekspansji zagranicznej.

Ostatnio jako co-founder i CSO w TechnologyAMD współtworzył platformę dla agentów ubezpieczeniowych OtoAgent. To portal, który łączy agentów i ich klientów. Dostarcza narzędzia dla agentów, które mają pomóc w uporządkowaniu ich pracy i poprawie jakości kontaktu z klientami.

– Bardzo się ciesze, że dołączam do zespołu Punkta i będę mógł uczestniczyć w dynamicznym rozwoju spółki. Mamy przed sobą wiele interesujących projektów, które przełożą się na dalszy rozkwit rynku ubezpieczeniowego – mówi Marcin Sikora, członek zarządu Punkta.

Punkta to platforma ubezpieczeniowa, oferująca usługi dystrybucyjne i administracyjne zarówno klientom korporacyjnym, jak i detalicznym. Strategicznym inwestorem odpowiadającym za rozwój biznesów grupy od 2018 roku jest brytyjski fundusz Pollen Street Capital. Ostatnio Punkta ogłosiła akwizycje Inotis sp. z o.o., jednego z największych w Polsce przedsiębiorstw zajmujących się likwidacją szkód.