Wśród wielu zmian jakie zachodzą w sektorze BNPL w 2022 roku, Mokka również postanowiła dołożyć niedawno swoją cegiełkę. Nie dalej jak tydzień temu pisaliśmy o tym, że na rynku zadebiutowała ich pierwsza aplikacja mobilna do odroczonych płatności. Jak się jednak okazuje nie jest to jedyna zmiana w Mokka o jakiej w br. usłyszymy.

Marius Costin nowym prezesem w Mokka

Nowa postać na pokładzie firmy specjalizującej się w BNPL ma wieloletnie doświadczenie w branży finansowej. W ostatnich latach kierował krajowymi, regionalnymi, jak i globalnymi zespołami pracując zarówno dla korporacji jak i start-upów. Ostatnio pełnił funkcję Head of EMEA High Velocity Sales & US Global Account Team w PayU, gdzie odpowiadał za rozwój sprzedaży i rozwój portfolio produktowego.

— Cieszę się, że będę mógł dalej rozwijać biznes Mokka. Chcę skupić się zarówno na obecnych rynkach, jak i na krajach, w których nasza firma nie jest jeszcze obecna. Biorąc pod uwagę szybki rozwój sektora BNPL, moim celem jest dynamiczny wzrost Mokka. Chcę by usługi naszej firmy stały się najlepszym rozwiązaniem zarówno dla konsumentów, jak i sprzedawców w regionie CEE. Jestem przekonany, że razem ze świetnym zespołem Mokka możemy to osiągnąć — mówi Marius Costin, prezes Mokka na region CEE.

Słowa nowo-powołanego prezesa nikogo nie powoinny zaskakiwać. Usługi typu „kup teraz, zapłać później” zdobywają coraz większą popularność na całym świecie. Oczekuje się, że globalny rynek BNPL osiągnie prawie 700 mld USD do 2025 roku. Europa będzie stanowić największy obroty w postaci ponad 45% całkowitego wolumenu, z CAGR (ang. Compound Annual Growth Rate) na poziomie +67% od 2019 do 2025 roku.