Mastercard i Nexi wspólnie rozbudują zintegrowany ekosystem płatności cyfrowych, oparty na rozwiązaniach otwartej bankowości Mastercard, aby zaoferować konsumentom większy wybór sposobów e-płatności – czytamy w komunikacie.

Współpraca Mastercard i Nexi w zakresie otwartej bankowości

W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnych metod płatniczych, otwarta bankowość umożliwia każdemu posiadaczowi konta bankowego dokonywanie szybkich płatności cyfrowych na konto sprzedawcy. Są one inicjowane natychmiastowo za pośrednictwem istniejących protokołów uwierzytelniania w banku konsumenta, w tym danych biometrycznych, w celu uzyskania informacji niezbędnych do wykonania płatności, dzięki czemu płatność jest łatwa i wygodna.

Korzyść dla sprzedawców to autoryzacja i rozliczanie płatności w czasie rzeczywistym, dzięki czemu uzyskują szybki dostęp do środków, a w efekcie lepsze zarządzanie przepływem gotówki i przychodów.

Ostatnio pisaliśmy także o współpracy Mastercard z Digital Gateways, w celu przyspieszenia onboardingu klientów. Rozpoczęcie weryfikacji w usłudze Digital Gateways od zasobów Mastercard sprawia, że proces ten będzie szybszy. Pozwala to instytucjom finansowym od razu sprawdzić czy osoba rejestrująca się w usłudze jest tą, za którą się podaje.

– Cieszymy się, że we współpracy z Nexi możemy opracować metodę płatności bezpośrednio powiązaną z rachunkiem konsumenta, która zwiększy wybór płatności i sprawi, że zakupy online staną się bardziej płynne i bezpieczne. Od ponad pięciu dekad tworzymy nowoczesne rozwiązania w ramach naszej globalnej sieci płatniczej – mówi Bart Willaert, Executive Vice President, International Open Banking w Mastercard.

– Z radością ogłaszamy naszą strategiczną współpracę z Mastercard, dzięki której będziemy mogli wykorzystać moc rozwiązań otwartej bankowości w Europie, aby skalować i poszerzać nasze możliwości w zakresie płatności– mówi Omar Haque, dyrektor ds. handlu elektronicznego w Nexi.