Zbliżeniowe płatności BLIK to nowa metoda, które jest stopniowo udostępniana użytkownikom BLIKA. Bank Millennium wprowadził rozwiązanie jako pierwszy bank w Polsce, ostatnio wdrożył je również PKO BP. Można spodziewać się, że niebawem klienci kolejnych banków zyskają dostęp do tej opcji płatności.

Płatność za pomocą zbliżeniowego BLIKA nie wymaga logowania do aplikacji banku. Wystarczy odblokować smartfon (wyposażony w technologię NFC) i przyłożyć go do terminala posiadającego funkcję odbierania płatności zbliżeniowych. Transakcja odbywa się bez wpisywania kodu, bez konieczności podpinania karty, a nawet bez połączenia z internetem.

Pierwsza aplikacja na smartfony Huawei ze zbliżeniowym BLIKIEM

Aplikacja mobilna Banku Millennium została w marcu tego roku zintegrowana z Huawei Mobile Services i jest dostępna dla użytkowników wszystkich smartfonów Huawei, także tych najnowszych. Jako pierwsza pozwala użytkownikom tych telefonów zapłacić zbliżeniowo BLIKIEM.

Posiadacze urządzeń Huawei nie mogą korzystać z usług Google, w tym z Google Pay. W związku z tym zbliżeniowe płatności BLIK mogą stać się dla nich cenną alternatywą.

– Płatności zbliżeniowe BLIK to rozwiązanie przełomowe. Cieszymy się, że użytkownicy smartfonów Huawei będą mogli z niego skorzystać i to jako jedni z pierwszych w Polsce. Dodatkowo od teraz po raz pierwszy będą mogli w ogóle płacić zbliżeniowo telefonem. Jesteśmy przekonani, że polubią to rozwiązanie i bardzo szybko stanie się ono ich preferowaną formą płacenia w terminalach – mówi Marcin Waldowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA.

Przypominamy, że trwa trzecia edycja BLIKOMANII – każdy, kto zarejestruje się na stronie www.blikomania.pl i w dowolny sposób będzie płacił BLIKIEM, może wygrać nawet 100 tys. PLN.