Mokka jest dostawcą usług finansowania zakupów konsumenckich w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, obsługując ok. 10 mln klientów i współpracując z 7 tys. sklepów stacjonarnych i internetowych. W ramach tej marki działa także fintech Revo Technologies.

Kolejna współpraca Mokka z YES

Szacuje się, że w Polsce ok. 2% zakupów finansowanych jest przy wykorzystaniu płatności odroczonych, podczas gdy w Europie jest to już 7%. W ubiegłym roku za zakupy internetowe BNPL (ang. Buy Now Pay Later) zapłaciło 400 tys. Polaków, a regularnie w tym modelu może kupować nawet 3-3,5 mln Polaków.

Dzięki kolejnemu etapowi nawiązanej w grudniu 2021 współpracy, usługi BNPL są teraz dostępne w ponad 180 salonach sieci YES oraz Verona działających w całej Polsce.

Teraz w ramach promocji 3 raty 0%, klienci YES oraz Verona mogą kupić biżuterię, a zapłacić za nią później – rozkładając całą płatność na 3 nieoprocentowane raty, spłacane w cyklach miesięcznych. Promocja potrwa do 14 lutego bieżącego roku.

Klienci YES i Verona mogą także nadal korzystać z innych rozwiązań oferowanych przez Mokka, takich jak m. in. odroczenie płatności na 6 lub 10 miesięcy.