O sprawie pisze Evening Standard. Oficjalnie ogłoszenie startu nowych produktów ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Na razie Monzo nie skomentowało tych doniesień.

Challenger bank Monzo udostępni rozwiązania BNPL

Poza Monzo rozwiązaniom BNPL przygląda się także brytyjski Barclays. Na razie głównie gracze oferujący odroczone płatności na Wyspach to takie fintechy jak Klarna, Afterpay, PayPal, czy Clearpay.

Informacje o planach Monzo pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, jak wprowadzenie odroczonych płatności zapowiedział Revolut. Testy rozwiązań BNPL mają wystartować już w przyszłym roku. Docelowo w aplikacji pojawi się przycisk, który pozwoli zamienić kartę płatniczą w kartę służącą do odroczonych płatności/płatności ratalnych.

Rynek BNPL to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi sektora FinTech. Płatności odroczone udostępnił m.in. Amazon, we współpracy z Affirm. Z kolei IKEA zainwestowała w fintech oferujący rozwiązania BNPL. Celem szwedzkiego giganta jest udostępnienie płatności ratalnych zarówno w e-commerce jak i fizycznych placówkach.