Takie informacje przekazał w rozmowie z Evening Standard Nik Storonsky, CEO Revoluta. W aplikacji ma się pojawić przycisk, który pozwoli zamienić kartę płatniczą w kartę służącą do odroczonych płatności/płatności ratalnych.

Revolut wchodzi na rynek BNPL

Odroczona płatność od Revoluta ma działać zarówno online, jak i offline. W rozmowie z Evening Standard Nik Storonsky mówił o możliwości rozkładania transakcji na 3 równe raty – chociaż na razie projekt jest we wstępnej fazie rozwoju. Pilotażowe wdrożenie powinno wystartować już w przyszłym roku. Na początek na kilku europejskich rynkach. Niewykluczone, że nowe rozwiązanie pojawi się również w Polsce. Od kilku miesięcy nad Wisłą działa już Revolut Bank, udostępniając Polakom produkty kredytowe.

Konkurencja na rynku BNPL rośnie z miesiąca na miesiąc. Na początku sierpnia w Polsce zadebiutowała Klarna, czyli najwyżej wyceniany prywatny fintech w Europie – warty 55 mld USD. Od dłuższego czasu odroczone płatności nad Wisłą udostępniają także Twisto, PayPo, czy Allegro (w ramach Allegro Pay).

Revolut to najwyżej wyceniany prywatny fintech w Wielkiej Brytanii. W lipcu firma pozyskała 800 mln USD, co ustaliło jej wycenę na poziomie 33 mld dolarów. Z usług Revoluta korzysta około 16 mln klientów.

Odroczone płatności to nie jedyny nowy produkt rozwijany przez firmę Nika Storonskiego. Klienci w Wielkiej Brytanii mogą już korzystać z rozwiązania Rvolut Payday – czyli zaliczek pracowniczych.