mPay udostępni Livekid mechanizm do zarządzania płatnościami w ramach aplikacji. Dzięki temu użytkownicy aplikacji LiveKid, żłobki i przedszkola będą mogły przyjmować środki na rachunek w aplikacji, zlecać przelewy oraz podejmować wszelkie działania związane z prowadzeniem rachunku.

Współpraca fintechu mPay i LiveKid

LiveKid to spółka działająca na rynku oprogramowania do zarządzania żłobkami i przedszkolami. Platforma upraszcza komunikację z rodzicami, rozliczenia, płatności oraz prowadzenie dokumentacji placówki edukacyjnej. Obecnie agent obsługuje 2500 klientów (żłobków i przedszkoli). W zeszłym miesiącu LiveKid pozyskał od inwestorów 14 mln PLN – firma planuje ekspansję na rynki Ameryki Łacińskiej.

Współpraca z LiveKid jest kolejnym krokiem w realizacji strategii przemiany mPay w fintech – czytamy w komunikacie. Spółka ma stale szukać podobnych partnerów, którzy planują wdrożenie usług fintech w swoich produktach.

­- Podpisanie umowy z LiveKid jest znaczącym uzupełnieniem oferty mPay w zakresie usług spółki dla B2B. LiveKid jest jednym z największych dostawców cyfrowych usług dla rodziców na  polskim rynku, co pozwala nam sądzić, że ta współpraca wpłynie znacząco zwiększenie liczby użytkowników aplikacji i w konsekwencji znacznie zwiększy wartość realizowanych transakcji – mówi Andrzej Basiak, prezes mPay SA.

Według wstępnych szacunków w 2024 roku planowana wartość przetwarzanych przez mPay transakcji (TTV) realizowana za pośrednictwem LiveKid wyniesie co najmniej 1/3 całości opłat przechodzących przez system LiveKid, który w tym roku wg. uzyskanych przez spółkę informacji zamknie się kwotą 750 mln PLN mln zł. Współpraca na podstawie omawianej Umowy z LiveKid powinna w 2024 toku wygenerować dla mPay marżę lepszą niż zwyczajowo osiąga się na usłudze płatniczej – czytamy w komunikacie.

Kilka dni temu pisaliśmy o partnerstwie mPay i SuperBet, dzięki któremu fintech będzie promować w swojej aplikacji ofertę bukmachera. Docelowo w aplikacji mPay mają pojawić się elementy oferty bukmacherskiej, na przykład dedykowane promocje i pakiety dla jej użytkowników.