Dodatkowo zakup biletów w aplikacji mPay jest już możliwy dla mieszkańców Elbląga i Pabianic. To nie wszystko. Od początku roku przez aplikację mPay uregulujemy również opłatę za postój samochodu na dwóch parkingach zlokalizowanych na terenie Hevelianum w Gdańsku.

Rzeszowskie bilety okresowe w aplikacji mPay

W Rzeszowie od 2020 roku działa nowy system biletowy, który pozwala zapisywać bilet na karcie płatniczej, w telefonie lub w zegarku. Kolejną nowością ma być wprowadzenie taryfy przystankowej, która pozwoli na opłacanie tylko faktycznie przejechanej odległości. Ma to być pierwsze takie wdrożenie w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie. Teraz mieszkańcy stolicy Podkarpacia zyskali także możliwość zakupów biletów okresowych w aplikacji mPay.

Z końcem grudnia mPay uruchomił platformę pożyczkową w aplikacji mobilnej. Cały proces – od pozyskania finansowania „od ręki”, po spłatę zobowiązania – odbywa się w jednym miejscu, gdzie również zawnioskujemy o wcześniejsze rozliczenie pożyczki lub o wydłużenie terminu spłaty. Decyzja o udzieleniu finansowania ma być bezzwłoczną i nie wymaga potwierdzania danych osobowych, czy zarobków. Pierwszym partnerem mPay została firma hapipożyczki.

Z kolei w styczniu 2021 zapadła niekorzystna dla mPay decyzja Sądu Okręgowego w Warszawie, która ostatecznie oddaliła skargę firmy w sprawie przetargu na obsługę stref płatnego parkowania w stolicy. Przetarg wygrała spółka SkyCash.