Autopay to system do szybkich i automatycznych płatności, przeznaczony dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Od niedawna kierowcy tankujący w Niemczech mogą także dzięki niemu zapłacić automatycznie za paliwo. Opcja ta jest dostępna na każdej z 1200 stacji benzynowych należących do sieci Jet, Hem i Sprint.

Autopay udostępnia Ukraińcom darmowe przejazdy autostradami

W akcję wspierającą ukraińskich kierowców, za zgodą ministra infrastruktury, włączyli się wszyscy operatorzy płatnych odcinków autostrad w Polsce. Do końca marca z opłat zwolnieni są zarówno nowi, jak i dotychczasowi użytkownicy Autopay, którzy jeżdżą autami o ukraińskich rejestracjach.

Wszystkie samochody na ukraińskich tablicach automatycznie zostaną przypisane w aplikacji do bezpłatnych przejazdów. Rozwiązanie działa na zasadzie tzw. cash-backu. Autopay automatycznie pobierze pieniądze za przejazd, ale w ciągu kilku dni zwróci kierowcom pobraną kwotę.

Podróżujący w ramach akcji nie będą płacić za przejazd odcinkami objętymi systemem videotollingu, jak i systemem e-TOLL . Chodzi tu zarówno o autostrady koncesjonowane: A4 Katowice-Kraków i AmberOne Autostrada A1 Toruń-Gdańsk jak i te publiczne, objęte systemem poboru opłat e-TOLL, czyli: A2 Konin – Stryków oraz A4 Wrocław – Sośnica.