O decyzji ZDM dotyczącej wyboru mPay na nowego operatora płatności za parkowanie na Fintek.pl pisaliśmy już kilka tygodni temu. Niemniej jednak, po interwencji KIO na prośbę konkurencyjnego Flowbird, zdecydowano o unieważnieniu tego przetargu. Ostatecznie warszawski ZDM wybrał właśnie ofertę fintechu Flowbird.

mPay zaskarża decyzję warszawskiego ZDM

Pod koniec lipca mPay poinformował w komunikacie o zaskarżeniu decyzji dokonanej Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie do Krajowej Izby Odwoławczej. O ostatecznym rozstrzygnięciu wymienionego postępowania w części pierwszej zdecyduje wyrok KIO.

Obecnie mobilne płatności za parkowanie w Warszawie obsługują dwie aplikacje – SkyCash i moBiLET. Stolica jest jednym z niewielu miast, w którym liczba operatorów jest tak mocno ograniczona. Sam mPay od dawna stara się o prawo do obsługi płatności za parkowanie w Warszawie, ale na razie bezskutecznie.

Kilka dni temu pisaliśmy o postępowaniu wyjaśniającym prezesa UOKiK, w którym przyjrzano się zasadom, na jakich dostawcy aplikacji mobilnych służących do uiszczania opłat za parkowanie przy użyciu telefonu komórkowego są dopuszczani do prowadzenia działalności w strefach płatnego parkowania.  Sprawdzono sytuację w 18 polskich miastach.