Dowiemy się już podczas największego na świecie festiwalu programowania. Programiści poszukają rozwiązań z dziedzin zdrowia, finansów, edukacji oraz wielu zadań partnerskich i powalczą łącznie o ponad 400 tys. złotych. Impreza odbędzie się w Global Expo w Warszawie w dniach 24-25 listopada 2018.

Warszawa – rekordową stolicą innowacji w informatyce

Warszawska edycja HackYeah to rekordowa impreza – pod wieloma względami. W zeszłym roku, gdy impreza odbywała się w Krakowie,  stała się największym stacjonarnym hackathonem w Europie.

W tym roku organizatorzy planują pobić rekord 2950 uczestników – wtedy event stanie się największym stacjonarnym (czyli bez możliwości udziału online) takim wydarzeniem na świecie. Aktualnie ten tytuł należy do Hajj Hackathon zorganizowanego w Arabii Saudyjskiej.

Kreatywne zadania

Zespoły programistów konkurować będą w trzech głównych obszarach – Zdrowie, Finanse i Inwestycje&Edukacja. Na uczestników imprezy czeka wiele wyzwań i trudnych łamigłówek przygotowanych przez partnerów wydarzenia. Jednym z najbardziej wymagających, ale także pasjonujących zadań będzie możliwość z hakowania agregatu prądotwórczego stworzonego przez spółkę Horus Energia i przejęcie kontroli nad dostawami energii elektrycznej.

Pasjonaci wojskowości będą mogli rozwikłać zagadki cyberbezpieczeństwa, a nawet wcielić się w rolę cyberżołnierzy do zadań specjalnych i włamać się do pilnie strzeżonych tajemnic. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w wysokości 30 000 zł, 20 000 zł, 10 000 zł oraz rzeczowe jak niezapomniane przeżycia w postaci skoków ze spadochronem czy rejs pontonem wojskowym oraz kurs na korespondenta wojennego, a to wszystko w realu.

Uczestnicy będą mogli zmierzyć się z wyzwaniami nowoczesnej bankowości w zadaniu dla PKO BP. PKO poszukuje rozwiązań z zakresu m.in. innowacyjnych systemów usprawniających operacje bankowe, zapobiegających nieprawidłowościom i oszustwom w operacjach finansowych, jak również rozwiązań pomagających klientom banku zarządzać lepiej swoimi finansami oraz tych czyniących bank bardziej przyjaznym. Zwycięzcy prócz nagrody finansowej, otrzymają możliwość przetestowania swojego rozwiązania w systemach PKO.

Jeżeli z kolei marzyłeś o stworzeniu swojej gry losowej, podobnej do Lotto. Nic prostszego. Dzięki Totalizatorowi Sportowemu, stworzysz taką grę na bazie możliwości, które daje geolokalizacja.

Dodatkowe atrakcje

W czasie wydarzenia odbędzie się również konferencja – Tech Night Talks z czterema głównymi ścieżkami. Na każdej z nich pojawią się znani w świecie IT praktycy, wśród nich m.in. Łukasz Szydło, Sławek Sobótka czy Maciej Korsan.

Udział w konferencji jest darmowy dla uczestników HackYeah. Koszt udziału w wydarzeniu jest jedynie symboliczny – to 49 zł, a wszystkie zyski z biletów zostaną przeznaczone na wsparcie Szkoły 3.0 – organizacji zajmującej się informatyczną edukacją dzieciaków z domów dziecka w Krakowie.