Wspierana przez polski fundusz MCI, grupa Netrisk prowadzi kilka portali internetowych. Służą one głównie porównywaniu cen oraz zawieraniu ubezpieczeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Na stronach internetowych grupy konsumenci mogą w porównywać atrakcyjność OC, AC, czy ubezpieczeń mieszkaniowych, podróżnych oraz tych na całe życie.

Netrisk przejmuje austriacką firmę

durchblicker to portal internetowy operujący na rynku austriackim. Platforma oferuje obecnie porównania w 28 kategoriach, takich jak ubezpieczenia, telekomunikacja, a także tradycyjne produkty finansowe (kredyty kredyty, rachunki bieżące i oprocentowanie oszczędności).

Właśnie zakończył się proces akwizycji austriackiej platformy przez Netrisk. Tym samym węgierski insurtech obecny będzie w pięciu krajach Europy: Austrii, Czechach, Węgrzech, na Litwie i Słowacji. Grupa Netrisk wspierana jest przez takie fundusze jak TA Associates czy polski MCI Capital.

To już kolejne przejęcie ze strony Netrisk w ostatnim czasie. Od grudnia 2019 r. węgierski insurtech, na drodze ekspansji w regionie CEE, sfinalizował już sześć akwizycji.  Dodatkowo w 2021 r. firmy należące do grupy odnowiły lub pośredniczyły w ponad 2 milionach umów we wszystkich grupach produktowych.

Warto przy okazji wspomnieć, że MCI Capital to polski fundusz inwestycyjny działający w obszarze technologii w Europie Środkowej. Fundusz zarządza aktywami o łącznej wartości 2,7 mld zł (589 mln EUR). Od 1998 r. MCI wsparł 104 spółki, a sprzedał 68. Fundusz ten inwestuje kwoty od 25 do 100 mln euro w spółki czysto technologiczne (digital disruptors), spółki przechodzące transformację cyfrową oraz w infrastrukturę IT. MCI zainwestował już m.in. w Mall.cz (e-commerce, Czechy), Invia (e-Travel, CEE), czy ATM SA (centra danych, Europa).