Niedzielna awaria w mBanku

Fintek
Fintek
#Awarie bankowe#mBank
Opublikowano: 27 października 2019, 22:06 Aktualizacja: 27 października 2019, 22:07

W niedzielę w godzinach porannych doszło do  awarii w mBanku. Bank zapowiadał pracę modernizacyjne z soboty na niedzielę – w tym czasie miały być niedostępne płatności kartami i dostęp do bankowości internetowej oraz mobilnej. Niestety, prace przedłużyły się. 

24 października mBank zapowiedział, że w nocy z 26 na 27 października przeprowadzi prace modernizacyjne. Klienci przez kilka godzi mieli mieć wyłączoną możliwość płatności kartami, czy dokonywaniu wypłat z bankomatów. Zapowiedziano także ograniczenia w korzystaniu z bankowości elektronicznej i mobilnej. 

Przerwa techniczna miała trwać do 8 rano, ale niestety jak to często bywa – prace modernizacyjne przedłużyły się do południa. Nieszczęśliwie, niedziela 27 października to dzień handlowy, dlatego utrudnienia dla klientów mBanku miały też wzmożony wymiar handlowy.

Niektórzy „eksperci” uznali, że przyczyną awarii jest zmiana czasu. Przestawienie zegarków musiało mieć szczególnie istotny wpływ na funkcjonowanie call center:) Pozostawimy to bez komentarza.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

niedzielna-awaria-w-mbanku