Ciekawostka z USA – rynek e-commerce rośnie jak na drożdżach. Potęga i popularność zakupów online sprawia, że to co niegdyś wydawało się niemożliwe, dzisiaj staje się rzeczywistością. Zakup samochodów online niebawem będzie standardem. Kolejny krok to zakup nieruchomości.

CarSaver działa m.in. z Walmartem od 2017 roku

Niebawem za pośrednictwem tej technologii dostarczanej przez tę platformę Amerykanie będą mogli nabyć także samochody marki Nissan w ramach serwisu Nissan@Home – podał serwis Prnewswire.com

Umożliwia ona zakup pojazdu w trzech krokach – od wyboru samochodu, metody płatności aż po opcje dostawy. Usługa zyskuje na popularności, w szczególności w czasie pandemii.

W sieci można dzisiaj kupić prawie wszystko, ale w przypadku samochodów, co powoli się zmienia, wciąż w większości przypadków konieczne jest udanie się do salonu samochodowego, chociaż po prawdzie klienci przed zakupem pojazdu dokładnie sprawdzają jego parametry i konfigurację w sieci.

W Polsce też prężnie rozwija się segment zakupów i wynajmu samochodów online. Pionierem na rynku jest startup Carsmile, ale warto też wymienić Automarket PKO BP.

/LP/Fintek.pl