Po pobraniu aplikacji wystarczy się zarejestrować i założyć konto – potrzebny będzie do tego m.in. adres mailowy. Osoby, które już wcześniej korzystały z możliwości zakupu biletu na stronie m.kkm.krakow.pl będą mogły w nowej aplikacji logować się korzystając z dotychczasowego loginu i hasła.

mKKM – nowa aplikacja do zakupu biletów w Krakowie

Po zalogowaniu się do aplikacji użytkownicy będą mogli kupić każdy rodzaj biletu okresowego, w tym także bilet 5+1. Aby to zrobić należy wybrać „kafelek” o nawie Bilety, wybrać rodzaj biletu – normalny lub ulgowy, a następnie okres ważności biletu. Po wybraniu opcji Zapłać aplikacja przeniesie nas do opcji zapłaty.

Do wyboru są takie opcje płatności jak BLIK, przelew lub karta płatnicza. Aplikacja służy nie tylko do nabywania biletów, ale także umożliwia okazanie specjalnego QR kodu kontrolerom biletów. Trzeba tylko pamiętać, aby podczas podróży posiadać przy sobie naładowany smartfon z dostępem do Internetu, na który pobraliśmy aplikację.

Mieszkańcy Krakowa i osoby, które płacą w mieście podatki już od 2018 roku mogą korzystać z aplikacji mKK. Aplikacja umożliwia nie tylko zakup biletu ale złożenie wniosków o wydanie Karty Krakowskiej lub zmianę nośnika biletu.

Kilka dni temu na Fintek.pl pisaliśmy o planowanym uruchomieniu nowego systemu biletowego w Poznaniu. Ma on umożliwiać zapisywanie biletów na karcie płatniczej pasażera. Obecnie poznański ZTM prowadzi konkurs na wybór operatora.