Zakup takiego pakietu nie rodzi żadnych dodatkowych zobowiązań – jeśli klient nie założy lub nie będzie korzystał z  konta, nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów – czytamy w komunikacie. Starter kosztuje 9 zł, a oferta skierowana jest do nowych klientów.

Starter bankowy BNP Paribas kupisz na stacji Shell

– Wiele osób mieszka zdecydowanie bliżej stacji benzynowej niż oddziału banku. To, co dotychczas wymagało od nich nieco więcej czasu lub podróży do pobliskiego miasta, teraz jest w zasięgu ręki. Starter bankowy jest łatwy w obsłudze i dodatkowo oferuje klientom wymierne korzyści dostosowane do ich potrzeb, w tym przypadku oferuje tańsze zakupy na stacjach Shell – tłumaczy Izabela Bagłaj, Starszy Menedżer Produktu w Banku BNP Paribas.

Aby skorzystać z oferty, klient musi najpierw za pomocą startera bankowego otworzyć konto, a potem przypisać załączona kartę skanując QR code (w online) lub podając jej numer (w oddziale). Dzięki instrukcji dowie się, jak zainstalować aplikację i przejść przez cały – w pełni zdalny – proces na swoim smartfonie. Dla klientów, którzy preferują wizytę w oddziale istnieje również taka opcja aktywacji pakietu. Konto wraz z kartą może być otwarte i gotowe do użytku już po kilkunastu minutach. Oferta jest kierowana tylko do nowych klientów banku.

Klienci, którzy w ramach startera bankowego aktywują kartę debetową otrzymają 10 procentowy zwrot wydatków za zakupy na stacjach Shell. W ciągu 12 miesięcy klienci mogą otrzymać łącznie aż 300 zł zwrotu z transakcji.

Pandemia nadaje wielu zmianom technologicznym nową dynamikę. Przykładowo w maju BNP Paribas umożliwił klientom umówienie się na wizytę w oddziale za pomocą aplikacji rezerwacyjnej Booksy. Dzięki temu nie trzeba było już czekać w kolejce.