Uruchamiając Authologic fundacja dostała dostęp do szerokiego wachlarza metod weryfikacyjnych, których uruchomienie wymaga niewielkich nakładów ze strony IT. Dobrze ilustruje to przykład uruchomienia mojeID. Dzięki współpracy z Authologic od podjęcia decyzji do możliwości skorzystania z tej nowej usługi minął zaledwie tydzień – czytamy w komunikacie.

Siepomaga.pl wdraża mojeID dzięki Authologic

mojeID to jedno z najpowszechniej wykorzystywanych narzędzi do zdalnego uwierzytelniania w Polsce. Pozwala na potwierdzenie tożsamości osób fizycznych, w pełni online, poprzez bankowość elektroniczną. Usługa jest dostępna dla więcej niż 18 mln klientów banków. Usługę mojeID w ramach Authologic można wdrażać od kwietnia bieżącego roku – dzięki współpracy fintechu z Krajową Izbą Rozliczeniową.

– Naszym priorytetem zawsze jest pomagać potrzebującym przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i wdrożenie pewniejszych, szybszych i bezpieczniejszych metod weryfikacji tożsamości pomaga nam osiągnąć ten cel – mówi Marek Pieróg z Siepomaga.pl.

Authologic to polski fintech, który dostarcza warstwę agregacji i koordynacji dla lokalnych metod weryfikacji tożsamości w Internecie. Swoim zasięgiem obejmuje prawie 200 krajów i jest zintegrowana z prawie  4 tys. źródeł tożsamości. Authologic pracuje z takimi klientami jak Siepomaga.pl, Santander Leasing, TU Europa, Medicept,  TerraLand.io, czy Starfunds.

Na zdjęciu głównym znajduje się Jarosław Sygitowicz, współzałożyciel Authologic.