W najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie nowego operatora płatności. Użytkownicy korzystający z Przesyłki OLX i Płatności OLX będą mogli zawierać umowę o usługi płatnicze z nowym operatorem płatności tj. PayU S.A. Właściwy operator płatności zostanie określony w procesie zamówienia – czytamy w komunikacie OLX.

PayU będzie obsługiwać płatności na OLX

Do tej pory płatności na OLX obsługiwał holenderski fintech Adyen. Współpraca między tymi firmami trwa od sierpnia 2020 roku. Teraz do listy operatorów płatniczych dołącza PayU. To nie powinno zaskakiwać, ponieważ zarówno OLX, jak i PayU należą do południowoafrykańskiej grupy Naspers.

Współpraca z Adyen została ogłoszona przy okazji uruchomienia usługi Płatności OLX. Dzięki temu klient dokonuje płatności, ale pieniądze nie trafiają od razu na konto sprzedawcy. Początkowo środki księgowane są na rachunku prowadzonym przez operatora (Adyen plus niedługo również PayU), a do sprzedającego wpłyną dopiero wtedy, gdy kupujący odbierze zamówiony towar.

Na początku 2022 roku OLX nawiązał także współpracę z InPostem, dzięki czemu zakupy można odbierać w paczkomatach. Partnerstwo obejmuje logistyki przesyłek nadawanych w ramach usługi „Przesyłka OLX”. Umowa została zawarta na 5 lat.