Dla osób zainteresowanych kredytem hipotecznym, BNP Paribas przygotował portal Hipoteka Online. Potencjalni klienci mogą wstępnie zweryfikować swoją zdolność kredytową, sprawdzić, jakie dokumenty są niezbędne do ubiegania się o kredyt hipoteczny, przekazać do banku informacje związane z kredytem i nieruchomością oraz pozostawić prośbę o kontakt ze strony pracownika banku.

Nowości w ofercie kredytów hipotecznych BNP Paribas

Hipoteka Online umożliwia wstępne sprawdzenie zdolności kredytowej na dwa różne sposoby:

  • wpisując pożądaną kwotę kredytu, użytkownik może sprawdzić, czy stać go na tę kwotę oraz jaka byłaby miesięczna rata kredytu;
  • podając pożądaną kwotę miesięcznej raty, użytkownik może zweryfikować, jaka jest całkowita kwota kredytu, na którą go stać i jaką bank może wypłacić.

W ten sposób można otrzymać kilka scenariuszy, które różnią się okresem kredytowania oraz wysokością raty lub kwoty kredytu. Dodatkową zaletą portalu jest możliwość wygenerowania listy dokumentów niezbędnych do otrzymania kredytu. Wygodną opcją jest możliwość wysłania na swojego maila wyników symulacji kredytowej oraz listy dokumentów. Ponadto na portalu Hipoteka Online bez wychodzenia z domu można zapoznać się z różnymi pojęciami opisującymi kredyty i nieruchomości oraz sprawdzić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Dodatkowo w ramach strategii Positive Banking, od września 2020 r. BNP Paribas udostępnia ofertę tzw. Zielonej Hipoteki. Jest ona skierowana do klientów wnioskujących o udzielenie kredytu hipotecznego na sfinansowanie energooszczędnych nieruchomości. W ramach Zielonej Hipoteki klient może liczyć na obniżkę marży o 0,1 %, jeżeli spełnia następujące warunki:

  • posiada / będzie posiadał certyfikat ekologiczny np. BREEAM / Zielony Dom,
  • posiada / będzie posiadał świadectwo charakterystyki energetycznej potwierdzające wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną EP nie wyższą niż 50 kWh/(m2*rok).