– Społeczność startupowa, również ta która rozwija się przy wsparciu Google for Startups, w tym w Polsce, składa się z wielu obiecujących młodych organizacji, w tym tych budujących innowacyjne produkty i usługi w obszarze cyberbezpieczeństwa. Growth Academy: Cybersecurity pomoże organizacjom w jeszcze skuteczniejszym rozwoju swoich biznesów i ich międzynarodowym skalowaniu. Udział w programie stworzy uczestniczkom i uczestnikom możliwość zdobycia nowych kompetencji, dostępu do najlepszych ekspertów oraz sieci innych firm działających w tej samej branży.  – mówi Michał Kramarz, szef Google for Startups Campus w Warszawie.

Google for Startups zajmie się cyberbezpieczeństwem

Growth Academy: Cybersecurity to trzymiesięczny program mentoringowy, skierowany do startupów, które działają w branży cyberbezpieczeństwa. Rozpocznie się w kwietniu, a wybrane startupy będą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez ekspertów Google oraz zewnętrznych doradców z branży.

Firmy otrzymają także dedykowany mentoring w zakresie strategii, skalowania międzynarodowego biznesu oraz umiejętności przywódczych – w tym od liderów zespołów należących do specjalistycznych firm skoncentrowanych na tematyce cyberbezpieczeństwa, takich jak VirusTotal i Mandiant. Udział w programie będzie również okazją do nawiązania kontaktu z innymi przedsiębiorcami skupionymi na cyberbezpieczeństwie.

Program składa się z trzech spotkań odbywających się w kilku miejscach w Europie, m.in. w Maladze, gdzie znajduje się nowe Centrum Inżynierii Bezpieczeństwa Google. To tam prowadzone będą wspólne, zaawansowane badania nad cyfrowymi zagrożeniami. Program jest przeznaczony dla europejskich firm, które chcą rozwijać się na skalę międzynarodową i skupiają się na co najmniej jednym z obszarów cyberbezpieczeństwa – zapobieganiu, ochronie i badaniach lub analizie zagrożeń oraz dzieleniu się rozwiązaniami. Startupy muszą mieć już funkcjonujący produkt i klientów oraz model biznesowy.