Fintech nawiązał współpracę z grupą sprzedawców, dzięki czemu z poziomu aplikacji Nubank można dokonywać zakupów internetowych. Wśród partnerów banku znaleźli się AliExpress, Dafiti, czy Magalu. W sumie z rozwiązań challengera korzysta już około 48 mln klientów.

Fintech Nubank będzie największym bankiem w Brazylii

Wejście na rynek e-commerce to kolejne działanie fintechu przed planowanym debiutem na amerykańskiej giełdzie. Dzięki IPO Nubank ma osiągnąć wyceną na poziomie 55 mld USD, co sprawiłoby, że stanie się największym bankiem w Brazylii, wyprzedzając Ituano Bank.

Obecnie wartość Nubanku to 30 mld dolarów, ustalona po dofinansowaniu w wysokości 500 mln USD z czerwca bieżącego roku. Do tej pory w firmę zainwestowali m.in. Berkshire Hathaway (fundusz Warrena Buffeta), Sequoia Capital, czy Tencent. Teraz celem fintechu jest osiągnięcie rentowności. W zeszłym roku Nubank zanotował stratę netto w wysokości 171,5 mln USD, a przez pierwsze trzy kwartały bieżącego roku stara wyniosła 99,1 mln dolarów.

Nubank obsługuje około 48 mln klientów, z czego 41 mln to Brazylijczycy. Kraj Kawy to rynek z ogromnym potencjałem – jego populacja liczy 213 mln, a z usług bankowych korzysta zaledwie 182 mln osób. Liczba ta znacząco wzrosła w trakcie pandemii, ale wciąż jest wiele do zrobienia. Od marca 2020 roku konto bankowe miało otworzyć 17 mln Brazylijczyków.

Nubank idzie na giełdę z wyceną 55 mld USD

Co oferuje Nubank? To m.in. rachunki bieżące, pożyczki, ubezpieczenia na życie, karty kredytowe, produkty inwestycyjne, czy rozwiązanie dla mikroprzedsiębiorców. Challenger prowadzi także ekspansję na inne rynki – Meksyk i Kolumbię. Fintech zainwestował także w indyjski cyfrowy bank – Jupiter. Na czele Nubanku stoi David Velez, którego majątek jest wyceniany na ponad 5 mld USD.

Teraz celem spółki jest IPO na nowojorskiej giełdzie, z wyceną w granicach 55 mld dolarów. W październiku fintech złożył stosowne dokumenty, a debat na Wall Street spodziewany jest już w grudniu bieżącego roku. Za akcję Nubanku trzeba będzie zapłacić od 10 do 11 USD.