Debiut na giełdzie planowany jest na końcówkę 2021 lub początek 2022 roku. Wspomniana wycena może sprawić, że Nubank stanie się najbardziej wartościowym bankiem w Brazylii. Całkiem nieźle jak na ośmioletni fintech.

Fintech Nubank wyceniany na ponad 55 mld USD

Wycena w granicach 55 mld USD to spory wzrost w porównaniu do czerwca bieżącego roku. Wtedy po otrzymaniu 500 mln USD od Berkshire Hathawy (organizacja należąca do Warrena Buffeta) Nubank był warty 30 mld dolarów.

Brazylijski challenger bank powstał w 2013 roku. Obecnie obsługuje ponad 40 mln klientów, a ostatni rok to okres bardzo dynamicznego rozwoju. Fintech oferuje już pożyczki osobiste, karty kredytowe, ubezpieczenia na życie, produkty dla mikroprzedsiębiorców, usługi natychmiastowych płatności, czy produkty inwestycyjne.

Najwięcej klientów Nubanku stanowią Brazylijczycy, ale fintech cieszy się popularnością także na innych rynkach. W nieco ponad rok bank pozyskał 1,5 mln klientów w Meksyku, a 300 tys. Kolumbijczyków zapisało się już na listę oczekujących przed oficjalnym startem Nubanku.

Teraz celem firmy jest ekspansja również poza Amerykę Łacińską. Na początku sierpnia Nubank był jednym z głównych inwestorów w indyjski challenger bank Jupiter. Kwota dofinansowania wynosiła 45 mln USD.

Na czele Nubanku stoi David Velez. Jego majątek szacowany jest na ponad 5 mld USD.

Do giełdowego debiutu przymierza się także inny challenger – Atom Bank z Wielkiej Brytanii. Fintech wciąż notuje straty, ale rentowność zamierza osiągnąć na początku 2022 roku.