Tytuł panelu brzmiał: „Tokenizacja aktywów inwestycyjnych w kontekście rozporządzenia MiCA. Użycie blockchain w obszarach innych niż kryptowaluty”. W dyskusji udział wzięli Jan Ziomek (KNF), Łukasz Wiśniewski (PKO BP), Przemysław Thomann (iTechArt) oraz Szymon Ciach (Kochański & Partners).

Blockchain i MiCA na Fintech & e-commerce Linking Days

– Mówiliśmy o regulacji Unii Europejskiej MiCA w zakresie emisji i obrotu kryptoaktywów. To jest rzecz, która będzie w najbliższym czasie wyznaczała trendy, więc wydaje mi się, że na rynku finansowym zarówno fintechy jak i duże instytucje na pewno będą się temu przyglądać. Sama MiCA zmienia krajobraz regulacyjny. Instytucje finansowe, które dotychczas nie mogły być zainteresowane rynkiem kryptoaktywów zaczną się nim interesować – mówi Łukasz Rutkowski.

Fintech & e-commerce Linking Days odbyło się w dniach 21-22 marca w kultowych łódzkich lokalizacjach odbyła się druga edycja konferencji Fintech & e-commerce Linking Days. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać interesujących prelekcji i paneli dyskusyjnych. Na scenie pojawili się między innymi przedstawiciele takich podmiotów jak Allegro, Google, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie, Fintech North, University of Leeds, czy Polska Bezgotówkowa. Gościem specjalnym konferencji był Michał Gromek, ekspert FinTech, działający m.in. przy ONZ w zakresie aktywów cyfrowych i cyberbezpieczeństwa. Partnerem tytularnym wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać tutaj: Za nami druga edycja Fintech & e-commerce Linking Days.