Revolut udostępnił oprocentowane konta oszczędnościowe w EUR pod koniec listopada bieżącego roku. Na początku oferta była skierowana tylko do klientów planu Metal. Teraz mogą z niej korzystać również posiadacze pakietów Premium, Plus i darmowego Standard. Polska jest pierwszym krajem w kontynentalnej Europie, w którym debiutuje taka usługa. Produkt jest oferowany we współpracy z Aion Bankiem.

Oprocentowane konta od Revolut dla wszystkich klientów

Saving Vaults to nowa odsłona popularnego w Revolut produktu, sejfów Vault uruchomionych w kwietniu 2018 r. Od tego czasu klienci założyli już ponad 3 miliony sejfów Vault i codziennie zakładają około 9 tysięcy nowych. Do dziś klienci Revolut ulokowali w swoich sejfach Vault w sumie ponad 700 milionów EUR – wyjaśnia fintech w komunikacie.

Polscy klienci Revolut ok. 28% środków mają przechowywać w euro. Teraz, po wpłaceniu do Saving Vaults, ich oszczędności w euro będą oprocentowane i pod ochroną belgijskiego funduszu gwarancyjnego do kwoty 100.000 EUR. Nie ma kwoty minimalnego depozytu, wypłacić środki można w każdej chwili, a odsetki wypłacane są codziennie (codzienna kapitalizacja).

Na razie Saving Vaults są dostępne dla klientów planów Revolut Metal, Premium, Plus i Standard wyłącznie w walucie EUR. Revolut planuje zaoferować Saving Vaults także w innych walutach i w innych krajach w Europie w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy.